середа

 Героїчний експрес " Рейд безстрашників-їхня кров і любов"

Бій під Крутами — бій за Майбутнє України!

29 січня 1918 року, Українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради Незалежності України.

Герої Крут — це Кіборги 1918 року!
Бій під Крутами – символ героїзму української молоді. Тоді холодного січневого дня 1918 року в нерівному бою проти переважаючих сил ворога виступили зовсім юні, але нескорені захисники своєї Батьківщини.

На захист Незалежності України повстали київські студенти — юнкери, курсанти та добровольці, Січові Стрільці і Вільні Козаки…


Лише чотири сотні проти майже п'яти-шести-тисячної орди більшовиків…
Герої Крут не лише стримали ворога, але й нанесли значної поразки "красной ордє"! Нерівні сили, виснажливий шестигодинний бій, в якому діти протистояли цілій орді п'яної матросні та пролєтаріату!

…перед наступом на столицю України Київ в окупованому Бахмачі командир більшовицької "красной арміі" Муравйов звернувся до "красної" орди:
Жалеть киевлян не за что! Они терпели гайдамаков - пусть знают наших и получат отплату сполна! Никакой жалости! Кровью заплатят они нам! Если нужно, то камня на камне не оставим!

Протистояли нечисельні сміливі та свідомі Українці цілій орді кровожерливих кацапів, як власне, й сто років по тому…

…27 січня 1918 року з Києва назустріч більшовицьким військам, що наступали на Україну, вирушив добровольчий Студентський Курінь. Він складався зі студентів Університету імені Святого Володимира (нині Київський Національний Університет ім. Т. Шевченка), новоствореного Українського Народного Університету, а також із гімназистів Київських гімназій. Вони майже не мали ніякої бойової підготовки. Молодий цвіт Української Армії — юнаків — кидали майже в безнадійну ситуацію, тоді як серед шаліючої анархії десятки тисяч озброєного, випробованого в боях вояцтва безжурно демобілізувалося. Курінь мав на меті допомогти українським частинам утримати станцію Бахмач. По дорозі прийшло повідомлення, що в Бахмачі уже ворог. Тому загін зупинився відразу за Ніжином, на станції Крути — за 120 кілометрів від Києва. Перемога під Крутами давала шанси відбити Бахмач, зруйнувати колії і почекати підтягнення до Києва військових частин з регіонів. Поразка відкривала ворогові шлях на столицю. Шанці українських бійців тягнулися обабіч залізничного насипу на 3-4 кілометри. Поряд зайняли оборону більш досвідчені бійці Української Військової Школи, в кількості 250 осіб. Студентський Курінь становив до 300 юнаків. Якщо додати чотири десятки старших, не дуже надійних бійців різних національностей, то українські сили під Крутами не нараховували навіть шести сотень бійців. Проти них рухався передовий загін військ Муравйова кількістю близько 6 тисяч військових, який підтримувала вогнем артилерія з бронепотягів.
У захисників Крут була тільки одна гармата…

Бій тривав цілий день з ранку 29 січня 1918 року й до вечора (за іншими дослідженнями — в ніч з 29 на 30 січня, це за новим стилем, звісно).

Студентським Куренем керував студент Українського Народного Університету Омельченко.
Вогнем 35 кулеметів та рушниць студенти й школярі змусили захлинутися кілька атак більшовиків. Увечері, після закінчення патронів, командир правого крила — учнів Військової Школи — дав наказ відступати. Ліве крило (Студентський Курінь) чи переплутало, чи взагалі не почуло і фактично пішло у наступ.
Зрештою, більшість загинуло під час цього неузгодженого маневру. 35 потрапило до полону. 7 полонених більшовики не розстріляли і відправили в більшовицький тил. Один із них згодом чудом урятувався. Решту убивали тут же, під Крутами — спочатку розстрілювали, а потім добивали штиками і ножами. Як свідчили селяни, що бачили страту, учень 7 класу гімназії Григорій Пипський заспівав гімн «Ще не вмерла Україна», який підхопили решта студентів… Потім бандитсько-большевицькі убивці привели й розстріляли двадцять восьмого, який босоніж утік до села. Хату, що дала йому притулок, окупанти спалили…

Бій під Крутами стримав більшовицький наступ на 4 дні. І це були вирішальні дні для української дипломатії, аби домогтися від міжнародної спільноти визнання України — завдяки цьому стало можливим укладання Берестейського МируВідкрити в новому вікні, що de-facto означало міжнародне визнання Незалежності Української Народньої Республіки.Діти пожертвували своїми життями заради Майбутнього України…
Але Герої Крут не забуті!
Попри десятиліття забуття і активного переписування Історія "совєтскімі історікамі", попри заборони та імперську совєтську ідеологію Кремля — Українці завжди пам'ятають Герої Крут — дітей України, які віддали свої життя за Майбутнє України…


«Герої Крут»

Пам'ятаємо Вас,
Герої Крут —
Легендарні діти України,
Як спартанці, триста свої душ
Віддали за рідну Батьківщину.
Юні янголи
Сміливо в бій пішли
Проти московитської навали,
Проти люті "красної орди"
Янголята України встали.
І вмираючи за рідну Батьківщину,
Заспівали ворогу у очі
"Ще не вмерла воля України,
Душу й тіло ми за неї зложим…"

 

Немає коментарів:

Дописати коментар